2016.03.05. 16:30-20:45 Érd, Treff Sportcsarnok

Nagy variálások után végül az érdi csoportba kerültünk a PMLSZ futsal bajnokság legjobb 16 csapata között. Az 5 gárda közül 2 juthatott tovább a legjobb 8 közé. Ellenfeleink között a két Aramis egyértelműen futsalra szakosodott egyesület és a Felsőpakony is több korosztályban felmutatott már kitűnő eredményeket a közelmúltban.

Az első mérkőzésen a szokásosnál visszafogottabb játékot mutattunk, túlizgultuk az egészet, így fordulhatott elő, hogy az ellenfél szerzett vezetést, amit azért még a szünet előtt kiegyenlítettünk. A görcs aztán szép lassan oldódott, így végül 3:1-re nyertünk az Aramis I. ellen. Egy meccs szünet után következett a Dunakeszi székhelyű Aramis SUPE és itt már sokkal felszabadultabbak voltak a játékosaink és könnyed, 6:1-es győzelmet arattunk. Két mérkőzést ültünk, majd jött a Törökbálinti Focisuli, akikkel elvileg ki-ki meccset kellett játszanunk a továbbjutásért. Inkább macska-egér játék lett belőle és az első perctől kezdve sem lehetett szemernyi kétsége senkinek, hogy ki fogja a találkozót nyerni. Ráadásul erre a meccsre összekapta magát a csapatban mindenki, és igazi örömjátékot varázsolt a padlóra. A vége 7:0 lett… A tét nélküli utolsó meccsen már csak azért szurkolhattunk, hogy sérülés nélkül megússzuk, a felsőpakonyiak ugyanis szemmel láthatóan nem bírták elviselni, hogy folyamatosan kergették a labdát és többször igen durván rugdosták a játékosainkat. 6:2-re nyertük így is a meccset, azaz az első körben aratott 4 győzelem (12:2-es gólarány), a második körös 4 siker (22:2) után ezúttal 22:4-es találatkülönbséggel húztuk be a 4 találkozót!

Újra megmutattuk, hogy ötletes, kreatív, mégis tudatos játékunk egyúttal eredményes is tud lenni, köszönöm a szurkolást a szülőknek, azt hiszem megérte eljönni a csapattal…